Ενημέρωση για τη γιορτή και την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου 2018

Την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018 κι ώρα 09:00, το σχολείο μας θα γιορτάσει την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 με τη γιορτή που ετοίμασαν οι μαθητές/τριες της Δ΄τάξης.

Μετά το πέρας της γιορτής, η οποία θα διαρκέσει περίπου μία (1) ώρα τα παιδιά θα αποχωρήσουν από το σχολείο.

Τη μέρα αυτή δεν θα λειτουργήσει το ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου και δεν θα γίνει μεταφορά των μαθητών/τριών με τα λεωφορεία.

Την Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2018 ο σημαιοφόρος κι οι παραστάτες θα προσέλθουν στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου στο Χαλάνδρι στις 09:45 π.μ όπου θα συναντηθούν με την κ. Πιτταρά Σοφία για τη δοξολογία. Οι υπόλοιποι μαθητές-τριες της ΣΤ' τάξης κι οι μαθητές/τριες της Ε' τάξης, θα συναντηθούν στις 10:45 με τον κ. Τασιούλη Κων/νο και την κ. Σουκαρά Κων/να στη συμβολή των οδών Αγίας Παρασκευής και Πλάτωνος στο Χαλάνδρι για να λάβουν μέρος στην παρέλαση. Μετά το πέρας της παρέλασης παρακαλούνται οι γονείς να παραλάβουν τα παιδιά τους μπροστά από τον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου.