Ανακοίνωση Περιφερειάρχη Αττικής σχετικά με τη λειτουργία των σχολείων την Παρασκευή 17/11/2017

Την Παρασκευή 17/11/2017 το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό λόγω έντονων καιρικών φαινομένων, μετά από απόφαση της Περιφερειάρχη Αττικής.

Το δελτίο Τύπου που εξέδωσε η περιφέρεια Αττικής το βράδυ της Πέμπτης:
«Λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων και για την ασφάλεια των μαθητών, η Περιφερειάρχης Αττικής, σε συνεννόηση με το αρμόδιο Υπουργείο Παιδείας, αποφάσισε να παραμείνουν κλειστά αύριο όλα τα σχολεία των Περιφερειακών Ενοτήτων της Περιφέρειας Αττικής.
Τις σχετικές αποφάσεις διακοπής μαθημάτων σχολείων α/βάθμιας και β/βάθμιας εκπαίδευσης σε όλες τις Περιφερειακές Ενότητες υπέγραψαν οι Αντιπεριφερειάρχες της Περιφέρειας Αττικής, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 186 του ν. 3852/2010 και του άρθρου 4 του π.δ/τος 79/2017».