Ανακοινώσεις από 20/12/2017 έως 08/01/2018

christmas-bulbal

● Την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017 κι ώρα 13:15 έως 14:00 θα δοθούν στους γονείς-κηδεμόνες οι βαθμοί (έλεγχοι προόδου) του Α΄ τριμήνου.

● Την Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2017 θα γίνει εκκλησιασμός των μαθητών/τριών στον Ι.Ν Μεταμορφώσεως Σωτήρος. Όσα από τα παιδιά επιθυμούν μπορούν να κοινωνήσουν.

● Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου, το σχολείο μας θα επισκεφθεί το Εθνικό Θέατρο (κεντρική σκηνή, οδός Αγ. Κωνσταντίνου 22-24) όπου θα παρακολουθήσουμε τη θεατρική παράσταση «Μόμο» του Μίχαελ Έντε. Τιμή εισιτηρίου + πούλμαν: 9€. Για τον καλύτερο προγραμματισμό της επίσκεψης παρακαλούμε συμπληρώστε τη δοθείσα υπεύθυνη δήλωση και παραδώστε την στον/στην εκπαιδευτικό της τάξης.

● Το σχολείο μας, στα πλαίσια της προσφοράς προς τους συμπολίτες μας που έχουν ανάγκη, θα μαζέψει ελαιόλαδο το οποίο θα προσφερθεί στο κοινωνικό παντοπωλείο του δήμου Χαλανδρίου. Όσοι από εσάς επιθυμείτε να προσφέρετε ελαιόλαδο, μπορείτε να το παραδίδετε στο γραφείο των δασκάλων μέχρι τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2017.

● Στις 22 Δεκεμβρίου 2017 (τελευταία ημέρα λειτουργίας του σχολείου πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων) το ολοήμερο πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά. Πρώτη ημέρα μαθημάτων μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων είναι η Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2018.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχεται καλές γιορτές, οικογενειακή αγάπη και υγεία.