Ενημέρωση για τη γιορτή και την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019 το σχολείο μας θα γιορτάσει την Εθνική Επέτειο του 1940- ΟΧΙ με την σχολική γιορτή που ετοίμασαν οι μαθητές/τριες της Δ΄ τάξης μαζί με τις δασκάλες τους, την εκπαιδευτικό της Μουσικής, την εκπαιδευτικό των Εικαστικών και την εκπαιδευτικό της Θεατρικής Αγωγής. Η γιορτή μας, που θα γίνει στην αίθουσα εκδηλώσεων, θα αρχίσει στις 08:30π.μ και θα διαρκέσει μία (1) ώρα περίπου. Θα είναι χαρά μας να την παρακολουθήσετε και να χειροκροτήσουμε όλοι μαζί τα παιδιά. Μετά το πέρας της γιορτής τα παιδιά θα αποχωρήσουν από το σχολείο. Το Ολοήμερο Πρόγραμμα την ημέρα αυτή δεν θα λειτουργήσει και δεν θα γίνει η μεταφορά των μαθητών/τριών με το λεωφορείο.

Τη Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2019 ο σημαιοφόρος κι οι παραστάτες θα προσέλθουν στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου στο Χαλάνδρι στις 09:45 π.μ όπου θα συναντηθούν με την κ. Κοκκινίδου Αικατερίνη για τη δοξολογία. Οι υπόλοιποι μαθητές/τριες της ΣΤ΄ τάξης κι οι μαθητές/τριες της Ε΄ τάξης, θα συναντηθούν στις 10:45 με τον κ. Τασιούλη Κων/νο, την κ. Λυμπεροπούλου Βασιλική και την κ. Παπαλεξίου Λαμπρινή στη συμβολή των οδών Αγίας Παρασκευής και Πλάτωνος στο Χαλάνδρι για να λάβουν μέρος στην παρέλαση. Μετά το πέρας της παρέλασης παρακαλείσθε να παραλάβετε τα παιδιά μπροστά από τον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου.